Dijital Rent A Car - Araç Kiralama Yazılımı Tanıtımı

Dijital Rentacar Programı Hakkında

Araç Kiralama firmalarına özel olarak geliştirdiğimiz ve içerisinde firmanıza ait professional bir web sitesi de bulunan paket yazılımın son versiyonunu sizlerin hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Rent a car firmalarının bizlerden talep ettiği tüm özellikleri bu versiyonda hizmete sunuyoruz. Rent a car firmalarının kullanabileceği ,tüm işlemlerini tek bir ekranda yapabilecekleri,hızlı, kolay ve fayda sağlayacak araç kiralama yazılımı olan Dijital Rent a Car programını kullanmak, araç kiralama programları arasından en gelişmiş ve esnek yapılı olması nedeniyle tercih sebebiniz olacaktır. Dijital Rent a Car programı yeni versiyonda yeni modüller içermektedir. Bunlar : Hasar, Kredi, Çoklu Ofis, Çoklu Garaj, Ek Hizmetler ve web sitesi ile birlikte, buna benzer birçok yenilik içermektedir. Dijital Rent a Car programı hakkında daha detaylı bilgi almak için demo talebinde bulunabilirsiniz..

Ofisler

Dijital Rent A Car V5.2 - yazılımında artık birden fazla şubesi olan rent a car firmalarına sürprizimiz var.Yani sizinde birden fazla ofisiniz varsa tek bir ekrandan bütün ofislerinizi kontrol edebilir. Hangi ofisten hangi aracın kiralandığını ve bu kiralama işlemini hangi kullanıcının yaptığını görebilirsiniz.(Kullanıcılar ile ilgili bilgiyi kullanıcılar makalemizden edinebilirsiniz.)Ortak veritabanında çalışan Dijital Rent a car yazılımımız ile aynı araç portföyünüzü yer kısıtlaması olmadan dilediğniz şubeden yönetebilirsiniz. Ayrıca tüm şubelerinizin içinden detaylı bir biçimde her şubenin kendi gider ve kazançlarını görüntüliyebilirsiniz.

Garajlar

Araç kiralama yazılımında Araçlarınızın hangi garajda olduğunu belirlemeniz için geliştirilmiş bir arayüzdür. Bu sistem sayesinde araç sayınız ne kadar fazla olursa olsun Rent a car yazılımımız sayesinde aracınızın hangi garajda olduğunu tek tuş ile tespit edebileceksiniz. Aynı zamanda araçlarınızın bağlı olduğu garajlar web sayfanız tarafından da anımsandığı için webden gelen müşterileriniz kendisine yakın araçları listeleyebilecektir.

Şoförler

Müşrerilerine şoför hizmeti veren rent a car firmaları için eklenen bu modül ile rent a car firmaları artık müşterilerine şoför hizmeti verirken daha kolay işlem yapabilirler. Dijital rent a car Araç Kiralama yazılımı sayesinde Firmanız için çalışan şoförlerin (ad,soyad,ehliyet no,cins(makam,vip),adres,tel ) gibi bilgilerini kayıt altına alabilir ve araç kiralama aşamasında şoförünüzü kolaylıkla kiralama ekranına girebilir ve o şoför'e özel günlük fiyat belirtebilirsiniz. Belirlediğiniz bu fiyat da kiralama sürecinde kiralama bedeline otomatik hesaplanarak eklenir ve aynı zamanda da rent a car sözleşmesine eklenmiş olur.

Rapor Tasarımı

Oto Kiralama Yazılımı Olan Dijital Rent A Car programımızda,size iki adet sözleşme örneği sunuyoruz.sözleşmelerden birinde senet bulunmuyor, ama diğer sözleşmede senet var.Bu sayede Arac kiralama yazılımımızdan dilediğiniz sözleşme taarımının dökümünü alabilirsiniz Firmanıza ait Araç Kiralama sözleşmesini kurumsal kimliğinize uygun olarak kendiniz tasarlayabilir veya sağlayacağımız destek ile ihtiyacınız olan tasarımı bizler yapabiliriz.Bu ne demek oluyor? yani Rent a car sözleşmenizi kendi şirketiniz için tekrar dizayn edebilirsiniz veya bize göndereceğiniz örnek sözleşmenizi biz programa entegre ediyoruz. artık rent a car firmanıza ait kullandığınız rent a car sözleşmesiyle cıktı alabilirsiniz. araç kiralama sözleşmelerinde firmaların kendilerine ait maddeleri ve bilgileri yer almaktadır. Araç kiralama programı sayesinde bu bilgileri kolayca düzenleyebilirsiniz.

Ek Hizmetler

Müşterilerinize sunduğunuz ek Hizmetleri arıt Dijtal Rent A Car yazılımı ve Web sayfanız aracılığı ile Müşterilerinize sunabilirsiniz. Bu sayede Rent a car programımızdan gireceğiniz bebek koltuğu,navigasyon cihazı,port bagaj,kış lastiği,hgs vb gibi ek hizmetlerinizi girebilir ve günlük kiralamalarda ek hizmet için fiyat bilirleyebilir ve Araç kiralama sürecinde rent a car firmanıza ait ek hizmetleri kolaylıkla seçebilir ve kiralama sürecinde fiyatı otomatik olarak hesaplar, kiralama bedeline ekler.Ekleyeceğiniz Ek Hizmetlerin fiyatlarını araç kiralama sözleşmesine de ekleyebilirsiniz. Ek hizmetlerin hesaplanması günlük olarak otomatik yapılır ve Kiralama tutarının içerine dahil edilir. böylelikle müşterilerinizin tüm talepleri tek fiyatta hazır olur.

Hatırlatıcılar

Araç kiralama firmalarında araba sayısı arttıkça operasyon takibi zorlaşmaktadır.Biz sizin bu işlemlerinizi Arac kiralama yazılımı olan Dijital Rent A Car programımızda kolaylaştırıyoruz.nasıl mı? öncelikle nedir bu operasyon takibinin zorlukları onu inceleyelim,yani araçlarınızın yıllık motorlu taşıt vergisi giderlerini rent a car programından ekleyebilirsiniz ama biz ne zaman ödeneceğini bilemezsiniz.bu periyodik bakım olabilir, Aracınızın kredisi olabilir,kiradan dönüş yapacak araçlarınız olabilir vb firmanızın operasyon takibini kolaylaştıran taraf da hatırlatıcı yönetimi sayesinde sizin Dijital rent a car programından girdiğiniz periyodik bakıma 1000 km kala,Kiradan dönüş yapacak araçlarınızı 1 gün önceden,muayene bitimine 10 gün kala veya motorlu taşıt vergisi ödemesine 5 gün kala gibi bunların zaman aralıklarını kendiniz de değiştirebilirsiniz. Bu hatırlatıcılar sizlerin operasyonu daha kolay ve zamanında yönetmenizi sağlamaktadır.

Servisler

Rent a Car firmaları birden fazla markalı araç bulundurduğu için çoğu zaman çalıştıkları servislerin cari takibini yapmakta zorlanmaktadırlar. Dijital rent a car programı sayesinde hangi servise hangi işlem için ne kadar bedel ödediğinizi görebilir ve o işlemi daha sonra tekrar yaptırmak istediğinizde verdiğiniz fiyatla bir önceki fiyatı karşılaştırabilirsiniz.Rent a car programı ile Çalıştığınız tüm servislere cari kart açabilirsiniz. Servisler Modülünde Araçlarınızın bakım kayıtlarını tutarları ile kayıt ederek cari takibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda araçların bireysel olarak maaliyetlerine yansıyan bu kayıtlar Kar ve Zarar analizi yapmanızda yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılar

Rent a car firmalarında müşteriye araç kiralama aşamasında kiralama'yı hangi çalışanınızın gerçekleştirdiği bilgisine ulaşmak önem arz eder.Araç kiralama programımızda bulunan kullanıcı yönetimi sayesinde programda gerçekleştirilen işlemleri hangi kullanıcının yaptığını merak etmeden inceleyebilirsiniz.Kullanıcı Yönetimi modülü Dijital Rent A Car programına ulaşım sağlıyacak kullanıcıların oluşturulduğu bölümdür.Bu bölümde Dijital rent a car programının kurulu olduğu bilgisayarda birden fazla kullanıcı ekleyebilirsiniz ve aynı zaman da firmanıza ait bir ek kullanıcı lisanslı bilgisayarlara da kullanıcı tanımlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz kullanıcıların rent a car yazılımında hangi modüllerde işlem yapabilmesini ve hangi modülde işlem yapamamasını yetki özelliği ile kısıtlayabilirsiniz. Dijital araç kiralama programında bulunan kullanıcı yönetimi sayesinde belirli tarihler arasında hagi işlemi hangi kullanıcının yaptığını görüntülüyebilir veyapılan işlemlerim dökümünü alabilirsiniz.Kullanıcıları belirli bir ofisle sınırlayarak diğer ofislere ait mali verileri görmesini de engelleyebilirsiniz. Örneğin çalışanınız siz izin vermeden girmiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile Kar ve Zarar analizi raporu oluşturamaz.Aynı zaman da siz izin vermeden Diğer ofislerlerle ilgili işlem de yapamaz.Artık Kullaınıcı modülü sayesinde çalışanlarınızın yaptıklatı işlemleri tek bir ekrandan kontrol edebileceksiniz.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme modülü ile Dijital rent a car programına giriş için kullanıdığınız şifrenizi kolay ve pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Lisans İptal Etme

Lisans iptal etme ile lisansınızı iptal edip başka bir bilgisayarda tekrar kullanabilirsiniz,aynı zamanda bilgisayarınızda sistemsel hatalar olduğunda bilgisayarı sıfırlamadan önce lisansınızı iptal eder ve bilgisayarınızı sıfırladıktan sonra Dijital rent a car programının kurulumunu gerçekleştirip lisansinizi tekrar aktif edebilir ve girmiş olduğunuz bilgilere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Araçlar

Rent A Car programının en önemli modülü olan Araçlar Bölümü sizler için Kullanışlı bir forma dönüştürüldü. Araçlar Formunda; Firmanıza ait tüm araçları listeleyebilir, Düzenleyebilir ve Yeni bir Araç ekleyebilirsiniz. Araçlarınızın bilgilerini girebilirsiniz,teknik ve güvenlik özelleklerini girebilirsiniz,kiralama için gün fiyatlarını 1-3,4-7,8-15,16-30 ve önemli gün fiyatı olarak girebilir ve kiralama anında otomatik tarihe göre kiralama bedilini hesaplattırabilirsiniz. Programda yapılan en önemli değişikliklerden biri olan Araçların bir Ofis ve Garaja bağlanması bu form ile yapılmaktadır. Firmanıza ait web sayfasında gözüken Aracınızın teknik ve güvenlik Özellikleri, programdan girmiş olduğunuz gün Fiyatları, Resimleri, ve buna benzer tüm bilgiler bu form ile düzenlenmektedir.hatırlatıcı yönetiminde kullanılan araç muayene tarihini de bu modülden giriyoruz.Kiralama ekranında aracı ilk kiraya verirken bu araçlar modülünden girmiş olduğunuz km bilgisi, ilk kiralamada çıkış km olarak otomatik eklenir. Bunlarla beraber Araçlarınız için kullandığınız Kredilerin takibi için yine bu form aracılığı ile Kredi takip modülünü de devreye alabilirsiniz.

Araç Transfer

Birden fazla Şubesi olan rent a car firmaları gerektiğinde araçlarını garaj değişimi yapmakta, şubeler arası transfer etmekte veya şirket içi kullanmaktadır. Rent a Car firması sahipleri araçların transfer sürecinde yapılan KM ve kimin kullandığı hakkında çoğu zaman bilgi sahibi olamıyor. Bu problem gelecek trafik cezaları yada araçların gereğinden fazla km yapmasına sebep olabiliyor. Dijital Rent A Car sistemi ile Araçları Transfer eden kişilerin hangi araç ile Kaç KM yaptığı, Hangi tarih ve saatte kullandığını kayıt altına almaktadır. Otomotik sistemimiz sayesinde Araçlar transfer işlemi sırasında Kiralanamaz konuma çekilir. Böylelikle müşterilerinize her an güncel ve kiralanabilir araçlar listelenir.

Araç Durum

Dijital rent a car programında bulunan Araç durumları modülü ile araçlarınızın durumunu detaylı olarak görebilirsiniz.Yani siz araç durumları modülüne tıkladığınızda detaylı görünüm,grafikli görünüm ve zaman çizelgesi alanları açılacaktır,siz detaylı görünüm dediğinizde,Kiradaki Araçları,Müsait Araçları,Bakım'daki Araçları, Transfer'deki Araçları ve Gün içersinde size dönüş yapıcak araçları tek bir ekrandan görüntüleleyebilirsiniz. Grafik Görünümünde Pasta dilimi şeklinde görüntüleyebilirsiniz.Zaman Çizelgesi ise araçlarınızın hangi tarihte ne durumda olduğunu gösteren bölümdür.

Kazalar

Kazalar modülünde aracınız eğer bir kazaya karıştıysa bu modülden kazaya karışan şöfor bilgilerini girebilir,kaza yeri adres bilgisini ve haritadan konumunu seçebilirsiniz,kazanın evrak bilgisini ve kaza resimlerini programa ekleyebilirsiniz. Dijital Rent a car programının size sağladığı bu özellik sayesinde kazalar modülü ile araçlarınızın karışmış olduğu kazaları kayıt altında tutabilirsiniz.

Bakım - Hasar

Bu modülde hangi aracı hangi servise gönderdiğinizi, o serviste hengi bakımı yaptırdığınızı,aracın halen o serviste bakımda olup olmadığını ve bu işlemleri hangi zaman dilimlerinde yaptırdığınızı girebilirsiniz.oto kiralama yazılımımızın sağladığı bu özellikle araç bakım tarihlerinde müsait araçlar tablosundan çıtarılır ve o aracı o tarihtebakımda göründüğü için kiralamaya izin vermez. Yaptırdığınız işlemlere bakım kartı ekleyerek ne kadar ödeme yaptığınızı görebilirsiniz.Kısacası Bakım Hasar modülü ile araçlarınızın servis kayıtlarını ,yapılan işlemleri ve işlem tutarlarını kayıt altına alabilirsiniz.

Periyodik Bakım

Periyodik bakım, rent a car firmalarının neredeyse olmazsa olmazı,Biz Komut Teknolojisi olarak programımızda bu özelliğe yer vermeden geçemedik.Dijital rent a car programına eklediğimiz bu özellik sayesinde,Artık hangi aracımın ne zaman bakımı var diye düşünmeyeceksiniz. Periyodik bakım modülünde seçtiğiniz araca yaptıracağınız bakım km'sini belirleyebirsiniz.Örneğin:10.000km de yağ değişimi yapabilirsiniz.aracı seçip, bakım km sini giriyorsunuz.Bu işlemi ilk yaptığınızda, bakım durumu'na "yapılacak" şeklinde kaydedilir.daha sonra bu bakımı yaptırdıysanız periyodik bakım modülünden aracı seçiyorsunuz.Ve bakım durumuna "yapıldı" olarak işaretliyorsunuz.Aynı araca yeniden bakım eklemek için ekle butonuna tıklayıp aynı aracı seçiyorsunuz ve bu sefer yapılacak km 20.000 yazıyorsunuz ve durumu tekrar yapılacak olarak işaretliyorsunuz.arac kirala yazılımızda bulunan Periyodik bakım belirtmiş olduğunuz aracın bakım km si yaklaşınca hatırlatma işlemi yapar. Böylelikle araçlarınızın bakımını zamanında yaptırmış olursunuz.

Bireysel Müşteri

Bireysel müşteri modülü müşterilerinizin Nufus Cüzdanı ,Ehliyet,Adres ve Telefon bilgilerini tutmanızı sağlar. TC kimlik doğrulaması sayesinde kimlik bilgilerinin gerçek kişiye ait olup olmadığına bakabilirsiniz. Burada dilerseniz kimlik doğrulama işlemini kapalı konuma da getirebilirsiniz.Müşteriden aldığınız bilgileri kiralama aşamasında kontrat yazdırırken otomatik getirebilirsiniz.

Kurumsal Müşteri

Kurumsal müşteri modülü kurumsal olarak çalıştığınız müşterileri ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz firmaya kolay bir şekilde araç kiralayabilirisiniz.

Rezervasyonlar

Web sitesinden yapılan rezervasyonlar direkt olarak programa düşer ve siz onayladığınız takdir de web sitesinden kiralama yapmak isteyen müşterinize bir onay kodu gönderilir ve o onay kodu ile müşteriniz, sizin firmanıza geliraracı kiralama işlemini gerçekleştirir. Dijital rent a car programında ayrıca sizin firmanıza gelen müşterilerinize de programdan direk rezarvasyon bilgisi girebilirsiniz.Bu işlemi iki yolla yapabilirsiniz, Eğer firmanıza gelen müşteri yada sizi arayan müşteri programda kayıtlı bir müşteri değilse "Müşterimiz değil kutucuğunu tıklayarak yeni bilgileri girebilirsiniz." Rezervasyon tarihleri arasında seçilen araç hem web sitenizde hemde programda müsait olarak gözükmez.Yani otomatik olarakweb sitenizden başka bir müşteri aynı araca aynı tarihte işlem yapamaz.Yaptığınız rezarvasyon için kapora girebilir ve bunu kiralama bedelinden düşebilirsiniz. Rezervasyon modülü müşterilere araçlarınızı kolay bir şekilde rezervasyon yapmanızı sağlar. Daha sonra yapmış olduğunuz rezervasyonları kolayca kiralayabilirsiniz. Hatırlatıcıda kiralama günü yaklaşan rezervasyonları takip edebilirsiniz.

Bireysel Kiralama

Bireysel kiralama modülü müşterilerinize kolay ve gelişmiş kiralama yapmanızı sağlar.Nasıl mı? Sadece tarih,Müşteri ve Aracı tek bir ekrandan seçerek , kiralamayı kaydettikten sonra size kontrat yazdırma uyarısı ekranınızda belirir. Bu uyarıya evet derseniz.Gimiş olduğunuz kiralama bilgilerini yani Aracı kiralayan Müşteri bilgisini,Ehliyet bilgisini,Adres bilgisini,Telefon bilgisini, Kiralanan aracın kiralama tarihini, çıkış saatini vedönüş bilgilerini aynışekilde yazdırabilirsiniz.

Kapalı Kiralamalar

Kapalı kiralamalar modülü ile tamamlanmış kiralamaları görebilir ve daha sonra tekrar inceleyebilirsiniz.

Şirket Masrafları

Şirket masrafları modülü ile şirketinizin giderlerini belirten kartlar oluşturabilirsiniz.Örneğin:"Faturalar,Mutfak" vb kartları oluşturabilir ve yıllık toplam ödemelerinizi detaylı bir tabloda görüntüleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz kartlara ekleme yaparak ofisinizin giderlerini tutabilirsiniz. Şirket masrafları modülünde işletmenizin tüm masrafları için belirleyeceğiniz masraf kartları sayesin de tek program içerisinde ön muhasebe kayıtları tutabilirsiniz verileri merkez veya şubeler olarak ayrı ayrı belirleyebilirsiniz.

Araç Masrafları

Araç masrafları modülü ile araçlarınızın giderlerini belirten kartlar oluşturabilirsiniz. Örneğin"Benzin,Donanım" vb kartları oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu masrafları tablo halinde görüntüleyebilirsiniz ve çıktısını alabirisiniz. Oluşturduğunuz kartlara ekleme yaparak araçlarınız giderlerini tutabilirsiniz.

Trafik Cezaları

Trafik cezaları modülü ile gelen trafik cezasını sisteme kaydedebilirsiniz. Cezanın kesildiği tarihte araç kirada ise cezayı hangi müşteriye ait olduğunu bulur ve müşteriye ödenmesi gereken hareket olarak ekler.

MTV Giderleri

MTV giderleri modülü ile araçlarınızın MTV ödemelerini iki dönem olarak ekliyorsunuz ve hangi araca ne kadar MTV ödediğinizi tablo halinde görüntüleyebilir ve MTV ödeme günü yaklaşan araçları hatırlatıcı panelinden takip ederek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Krediler

Krediler modülü ile araçlarınıza ait kredi bilgilerini banka ve taksit sayısı olarak ekleyebilir ve kayıt altında tutabilirsiniz. Günü yaklaşan kredi taksitlerini hatırlatıcı panelinden takip edebilirsiniz.

Araç Gelir Gider Raporu

Araç gelir gider raporu modülü ile her bir aracınızın hangi tarihler arasında size gelir ve gider raporunu görebilirsiniz. Geliri az olan araçları Filtreyi düzenle butonu ile bulabilirsiniz.

Müşteri Raporu

Müşteri raporu ile borcu olan müşterileri kolay bir şekilde bulabilirsiniz.Dijital Rent a car programının size sunduğu bu özellik sayesinde müşterilerinizin tüm yapmış oldukları işlemri de rapor olarak cıktısını alabilirsiniz.

Şirket Gelir Gider Raporu

Şirket gelir gider raporu ile gireceğiniz iki tarih arasında seçtiğiniz ofisinizin seçtiğiniz tarihlerde yapılan ve yapılacak tahsilatları detaylı bir görünümde ekranda gösterebilirsiniz. şirketinizde hangi ofisin size ne kadar kazandırdığını kolay bir şekilde görebilirsiniz.